ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Adam Vaněk (nar. 1991)
Adamovi je 17 let a po prázdninách se chystá na praktickou školu. Na škole jsou již někteří z jeho bývalých spolužáků, takže se těší, že se opět sejdou.

Tuto školu jsme společně zvolili proto, že nikdo z nás neměl jasnou představu o dalším vzdělání a my jsme tak získali další 2 roky na zvážení všech možností.

Pokud by rozhodnutí bylo jen na Adamovi, nejvíce ho zajímají hasiči a ohňostroje.

Ohňostrojů, bouřky a všech možných zvukových efektů se zpočátku (jako většina dětí s Williamovým syndromem) bál, postupně strach překonal a nyní jsou v popředí jeho zájmu a zvýšenou citlivost na zvuky řeší použitím ochranných sluchátek.

Odmalička má Adam rád vodu, nejdříve jsme chodili na plavání kojenců a postupně na různé kurzy. Tato záliba mu vydržela dodnes, dokonce reprezentoval školu na celorepublikových závodech, kde se vždy umístil na předních místech. Na základě dosažených výsledků nám i u Adama ve škole doporučovali, aby se Adam plavání více věnoval. V posledních letech bohužel nebyl dostatek času a Adam se plavání věnoval pouze příležitostně. To bychom rádi tento školní rok napravili a hledáme vhodný kurs, který by Adam mohl navštěvovat.

O existenci Willíka jsme se dověděli přibližně před půl rokem. Po počáteční nejistotě a rozpacích jsme se seznámili s většinou dětí a rodičů na víkendovém setkání v Březejci a v létě jsme se zůčastnili pobytu na Slovensku. Seznámili jsme se se spoustou nových příjemných lidí, měli možnost porovnat své zkušenosti, poradit se, podnikli mnoho výletů, akcí pro děti. Týden velice rychle uběhl a my byli dost smutní, že se musíme rozloučit. Už nyní se těšíme na další příležitost, kdy bude možné se opět vidět.


(vloženo v létě 2009)

Prohlédněte si fotky Adama - hasiče, Adama - sportovce a Adama - hudebnika v jeho nové fotogalerii.

Aktuality

Adam se začal v září 2009 kuchařem. V učilišti, které navštěvuje, má zároveň možnost trénovat plavání. A to mu opravdu jde - na závodech v Liberci získal tři zlaté a jednu stříbrnou medaili! Gratulujeme:-) A teď se nejvíc těší na léto - na "williamsácký" tábor v Itálii v červenci a na pobyt na Slovensku v srpnu.

(aktualizováno 05/2010)

Adam na setkání Willíka v Monínci - květen 2010


Adam na setkání Willíka v Říčanech - listopad 2009


Adam na setkání Willíka v Březejci - květen 2008