ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Aktuality:

 • Říjen 2017 - tradiční podzimní víkendový pobyt Willíka se uskutečnil v Mitrově na Vysočině v termínu od 12. do 5.10.2017. Přijela za námi psycholožka Xénie Dočkálková, se kterou jsme si povídali o přechodu lidí s mentálním postižením do dospělosti, a dále pak doktorka Ema Vyhnálková, která nás seznámila se zdravotními aspekty Williamsova syndromu. Vlastní program v podobě cvičení a hraní od Majky Magdoňové a muzikoterapii od Dany Pšeničkové si užili všichni Willíci a čas jen pro sebe měli i zdraví sourozenci při setkání s psychologem Davidem Havelkou. Sešlo se nás na celý pobyt či jen na jeho část 20 rodin. Fotografie z pobytu najdete zde.
 • Říjen 2017 - hledáme asistenty na podzimní pobyt Willíka: • Říjen 2017 - Kačenka Hábová jako hvězda dokumentu Klíč s tématem výchova dětí s mentálním postižením v rodině. Vysílat se bude 18.10.2017 na CT 1. Těšíme se!
 • Září 2017 - poslední zářijový víkend hostil Willík setkání zástupců patnácti evropských spolků Williamsova syndromu. Setkání FEWS se konalo v pražském hotelu Silenzio. Za organizaci si zaslouží velkou pochvalu tým ve složení Lenka Hrnčířová, Martina Michalová, František Hába a Hana Kubíková.
 • Srpen 2017 - společný česko-slovenský rekondiční pobyt.
 • Červenec 2017 - i letos se naši Willíci zúčastnili tábora pořádaného nadačním fondem Klíček v Malejovicích. Děkujeme za možnost účastnit se této skvělé akce!
 • Červenec 2017 - V Itálii se uskutečnil každoroční tábor mladých lidí s Williamsovým syndromem, který pořádala Evropská federace Williamsova syndromu. Z České republiky vyrazili do Itálie Martin, Adam, Tomáš a Kačenka, doprovod jim dělali Martina s Františkem.
 • Červen 2017 - společnost Veolia podporuje prostřednictvím svého nadačního fongu mimo jiné i volnočasové dobrovolnictví zaměstnanců firmy. Díky panu Davidu Marešovi, tatínkovi malého Vojty s Williamsovým syndromem, již podruhé získali podporu pro projekty Willíka – spolku pro Williamsův syndrom: zabodovali jsme projektem Překlad zdravotnických doporučení o Williamsově syndromu a jejich publikace, na který jsme získali celkem 27 tisíc Kč. Slavnostního předávání cen se zúčastnil Zdeněk Tůma a Tomáš Chaloupka. Všem zúčastněným i firmě Veolia moc děkujeme – tento dar opět alespoň trochu pomůže rozšířit povědomí o Williamsově syndromu mezi odborníky i laickou veřejnost a přispěje tak k lepší péči o děti a lidi s tímto vzácným onemocněním. Více zde.


 • Hledáme asistenty a asistentky na jarní setkání Willíka, které se uskuteční od čtvrtka 11.5.2017 do neděle 14.5.2017 v Želivi. Jedná se o práci s dětmi s mentálním postižením, asistenci při programu a sebeobsluze. Je možné přijet i jen na část programu (nejlépe pátek, sobota). Nabízíme ubytování, stravu, vlídné zacházení, potvrzení o praxi, spolupráci při seminárních či jiných pracech (literatura, dotazníky, případové studie). Vítáme i dlouhodobou spolupráci. Zájemci pište na willik.tym@seznam.cz.

 • Duben 2017 - zveme na seminář pana Petra Eisnera Sexualita lidí s mentálním postižením - určeno zejména rodičům našich Willíků. Akce se uskuteční ve středu 19.4.2017 odpoledne, tj. cca 13 - 16.30 hodin, v Praze na Staroměstském náměstí 4, ve Skautském institutu. Vstup zdarma, těšíme se na Vaši účast.

 • Únor 2017 - posledního února jsme oslavili Den vzácných onemocnění. Součástí oslav byla i závěrečná konference projektu Norway grants zaměřeného právě na tuto problematiku. Konferenci pořádalo Národní koordinační centrum pro vzácná onemocnění ve FN v Motole a zástupce Willíka, Mgr. Hana Kubíková, byla u toho.


 • Únor 2017 - na webu MŠMT se v rámci kampaně podporující společné vzdělávání objevil i příběh sourozenců Kratochvilových. Děkujeme.


 • Leden 2017 - za dlouhých zimních večerů si můžete prolistovat časopis Willíkův občasník 2016. Děkujeme firmě Veolia za finanční podporu z MiniGrantu, díky které se podařilo časopis realizovat! Občasník si stáhněte tady.


 • ... krásné svátky přejí Willíci ...


 • Výhledově v roce 2017 - do vašich diářů: Jarní pobyt tradičně hotel Kocanda v Želivě, od čtvrtka 11.5.2017 do neděle 14.5.2017. Pobyt na Slovensku od 5.8. do 12.8.2017. Podzimní pobyt na Vysočině v penzionu Podmitrov, termín čtvrtek 12. října - neděle 15. října 2017.

 • Prosinec 2016 - tradiční mikulášská besídka v Chýni se konala v sobotu 3.12.2016 v soukromé mateřské školce U koníka. Na programu skupinové adventní bubnování s Petrem Šušorem, mikulášská nadílka a další. Více informací zde. • Listopad a prosinec 2016 - spolupráce s Fakultní nemocnicí Motol při výuce mediků, účast na seminářích týkajících se vzácných onemocnění. Díky všem rodinám, kteří se zúčastňují. Další zájemci z řad rodin vítání.

 • Říjen 2016 - Podzimní setkání Willíka v Podmitrově s bohatým programem. Více tady . • Říjen 201ž - účast předsedkyně Výkonné rady Hany Kubíkové na konferenci Shaping the future v Orlandu, USA. Konference se zabývala inkluzí a právy lidí s mentálním postižením.

 • Říjen 2016 - výroční konference České asociace pro vzácná onemocnění s prezentací Mgr. Hany Kubíkové o pobytu v norském centru pro vzácná onemocnění Frambu. K prohlédnutí zde.

 • Srpen 2016 - uskutečnil se letní pobyt se slovenskou Spoločností Williamsovho syndrómu v Liptovském Jáně.

 • Srpen 2016 - letní tábor s Nadačním fondem Klíček v Malejovicích s účastí Willíka. Více zde.


 • Červenec 2016 - děkujeme Nadačnímu fondu Veolia za udělení zaměstnaneckého grantu panu Davidu Marešovi, který bude použit na letošní číslo Willíkova občasníku. Více tady.


 • Podzimní setkání Willíka - uskuteční se v termínu čtvrtek 27.10.- neděle 30.10. 2016. Tentokrát se vydáme na Českomoravskou vysočinu do lesního penzionu Podmitrov. Již teď se můžete hlásit (zdenek.kratina@gmail.com), těšíme se i na dobrovolníky a asistenty (Náplň práce: asistence dětem s mentálním postižením, jedná se o pomoc při sebeobsluze, při programu, jako je muzikoterapie či cvičení, při jídle, motivace dětí. Dobrovolníkům uhradíme ubytování a stravu, potvrdíme odbornou praxi. Vlídné zacházení samozřejmostí, dlouhodobá spolupráce možná.hlaste se na hana.kubikova@seznam.cz). Program bude opět bohatý!:-)

 • Červenec 2016 - První červencový týden se zástupci Willíka zúčastní dvou významných mezinárodních akcí: tábora FEWS v Irsku - do areálu univerzity v Limericku odjeli Martina, Martin, Tomáš a Adam (s Lenkou a Martinou jako doprovodem) - více informací a spoustu fotek najdete tady, do Maďarska k Balatonu na tábor pro země Visegradské čtyřky se zase vypravili Tomáš, Kuba a Kačenka (s Lindou a Františkem jako doprovodem) - více tady.
 • Červen 2016 - Hana Kubíková, předsedkyně Výkonné rady Willíka strávila týden v Norsku, v centru pro vzácná onemocnění ve Frambu, a to v rámci projektu z norských fondů, který realizuje nemocnice v Motole, norský partner ve Frambu a ČAVO. Detailní informace z pobytu zde.


 • Červen 2016 - benefiční akce Mateřské školy Klíček v Hranicích na Moravě, kde děti napekly medové perníčky a prodávaly je na zahradní slavnosti. Výtěžek byl určen spolku Willík - moc děkujeme.


 • Květen 2016 - třetí týden v květnu se konalo tradiční jarní setkání spolku Willík, a to v hotelu Kocanda v Želivě. Na celý pobyt tentokrát dorazilo 17 rodin, na část pobytu dalších 5 - s účastí 22 rodin to byl jeden z nejúspěšnějších pobytů v dosavadní historii Willíka. O program se postarali cvičitelka Marie Magdoňová, muzikoterapeutka Věra Korhoňová, herní specialistka Aška Gordoňová, psycholožka Bára Krčmářová, drum-facilitátor Jiří Adam a fotografka Zuzana Horváthová. S dětmi nám pomáhalo 10 asistentek, z toho jedna z Thajska a druhá z Velké Británie. Počasí nám vyšlo, program byl skvělý, děkujeme všem, kteří se na průběhu víkendu podíleli, zejména nadaci SanaFriends, která náš pobyt podpořila.


 • Květen - měsíc Williamsova syndromu. Chcete vědět o Williamsově syndromu víc? Základní informace ve formě infografiky najdete zde. Dnes 20.5. se slaví první Evropský den Williamsova syndromu! Podívejte se na video, které jsme o Williamsově syndromu a rodinách dětí s tímto syndromem spontánně natočili před dvěma lety na víkendovém setkání Willíka.


 • Duben 2016 - skupinka rodičů dětí s Williamsovým syndromem se zúčastnila podpůrného víkendu pro pečující rodiče, který v Praze organizovala Společnost pro podporu mentálně postiženych. Byly to velmi zajímavé a příjemné dva dny.


 • Duben 2016 - jako každoročně jsme se i letos zúčastnili NGO Marketu, veletrhu neziskových organizací, který se konal ve Fóru Karlín. Návštěvníkům veletrhu jsme se snažili (díky Františkovi Hábovi a Hance Strykové) přiblížit činnost spolku Willík i problematiku Williamsova syndromu.


 • Duben 2016 - setkání ostravské sekce Willíka - díky Monice Žídkové za organizaci.

 • Duben 2016 - firma LOGOSIGN a.s. nám vyrobila a věnovala dvě velká písmena "W" a "s" - symbol Williamsova syndromu. Využijeme při focení dětí na jarním pobytu Willíka i při další propagaci. Moc děkujeme.

 • Únor 2016 - Lenka Kratochvilová obhájila na Katedře speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity diplomovou práci s názvem „Participace osob s Williamsovým syndromem v České republice a Spolkové republice Německo“, kterou si můžete stáhnout zde. Gratulujeme!
 • Únor - březen 2016 - poběhla evropská fotosoutěž Willíka, i s naší českou účastí.

 • Únor 2016 - Dvacátý devátý únor se slaví jako Den vzácných onemocnění. Každý rok se připravuje speciální video, které na vzácná onemocnění upozorňuje. Letos je hlavní hrdinkou videa 18letá Elisa z Itálie, která má Williamsův syndrom. Více o ní zde.


 • Leden 2016 - na sklonku roku vyšel časopis Willíkův občasník za rok 2015 - prohlédnout si ho můžete tady, příp. stáhnout v tiskové kvalitě zde (22 MB).
 • Leden 2016 - V rámci projektu Rozšiřování povědomí o Williamsově syndromu 2016 poputují letáky a brožury Willíka na genetická pracoviště po celé ČR, kde je možné metodou FISH diagnostikovat Williamsův syndrom. Snad se dostanou do těch správných rukou, optimálně k rodičům, kterým je tato diagnóza jejich dítěte právě sdělována...
 • Leden 2016 - až do konce ledna probíhá fotosoutěž Willíci a hudba - připraveno ve spolupráci s Evropskou asociací Williamsova syndromu. Více informací o soutěži najdete na FB stránce projektu anebo zde.
 • Leden 2016 - nová přihláška do spolku Willík - najdete ji zde.

 • Starší aktuality najdete v archivu.