ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

FEWS Camp - Itálie 2010


Letošní FEWS Camp v Itálii ve dnech 17.7. - 24.7. proběhl poprvé za účasti zástupců z České republiky, "Willíka" reprezentovali Hana, Adam, Tomáš a Jakub. Z ostatních evropských zemí přijely výpravy Slovenska, Maďarska, Švédska, Finska, Anglie, Irska, Belgie, Holandska, Německa, Francie, Španělska a samozřejmě naši hostitelé z Itálie.

Na začátku campu byli všichni účastníci rozděleni do čtyř týmů - GREEN Team, RED Team, BLUE Team a ORANGE Team. Adam s Tomášem a "lídrem" Hanou č. 1 soutěžili po celou dobu pobytu za "červené", Hanka s Kubou a "lídrem" Hanou č. 2 reprezentovali "zelené". V každém týmu tak bylo asi 20 účastníků různých zemí. Všichni nosili po celou dobu pobytu šátek příslušné barvy a vizitku se jménem a zemí původu, což se ukázalo být nesmírně praktické při vzájemném poznávání, představování a oslovování.

První den začal sportovní olympiádou, kdy soutěžící plnili různé disciplíny, které nakonec vyvrcholily "přetahováním lana".K vítězství "červených" nepochybně přispěla skvělá fyzická kondice našich zástupců Adama a Tomáše :). Při soutěžení se však skvěle bavili všichni, neboť vše probíhalo za úžasné zvukové kulisy italských hitů, které se hlasitě linuly z reproduktorů.

Zřejmě největším zážitkem pro všechny zúčastněné byly návštěvy nedalekého lanového centra zvaného "Park Cerwood". Po uvázání horolezeckého postroje a nasazení přilby si zde každý podle svých možností mohl ověřit svou zdatnost. Hanka s Kubou (ač oba "netrénovaní"!! :)) s přehledem zvládli lehčí trasy, "Tarzani" Tomáš s Adamem se dle očekávání šplhali do nejvyšších sfér, z těch se pak spouštěli na kladce po lanech dolů do záchranných sítí.

K Hančiným nejoblíbenějším "disciplínám" dle očekávání patřily italské diskotéky, kde o tanečníky z různých zemí neměla nouzi :). Kdo však v tomto směru výrazně překvapil byl Kuba, během pobytu se stal nekorunovaným diskotékovým králem a všichni doufáme, že své taneční umění bude nadále rozvíjet!

Cenu za sbližování mezi národy by si zasloužil Tomáš, kterého ostatní účastníci české výpravy viděli povětšinou jen při společném jídle. Tomáš se postupně přidával jako další "právoplatný" člen k cizím výpravám, s jejichž členy bravurně komunikoval. Nakonec si od svého nejoblíbenějšího irského týmu vysloužil přezdívku "Kevin Costner" podle filmu Osobní strážce, neboť jim byl neustále v patách :).

Všichni si také na vlastní kůži vyzkoušeli výrobu italské pizzy. Budoucí kuchař Adam zkušeně hodnotil jednotlivé výrobky a po zralé úvaze svou pizzu vyhodnotil jako nejlepší :). Adam se vůbec projevil jako znalec a obdivovatel italské kuchyně, zvláště výborný parmezán ho naprosto uchvátil. Škoda jen, že se nakonec nekonala původně slíbená prohlídka továrny na výrobu této vyhlášené pochoutky.

Za zmínku ještě stojí zajímavá návštěva pstruží farmy, kde si zájemci mohli vlastnoručně ulovit "večeři" a také četné výlety do přírody okolního "Národního parku".

No, bylo toho ještě spousta, všechny zážitky se na pár řádků nevejdou ani se nedají dost dobře slovy popsat. Všechno si nakonec řekneme na společných setkáních, nashledanou v srpnu na Slovensku!!!!!!

Zdraví vás Hanka, Adam, Tomáš Kuba a obě "tety Hany".

Fotografie si můžete prohlédnout zde, zde a zde.

Prezentace do Itálie (náhled v podobě fotogalerie).