ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Jakub Jeřábek (* 1997)

Ahoj,

jmenuji se Jakub Jeřábek, je mi 11 let a bydlím s maminkou a tatínkem v Žatci. Chodím třetím rokem do speciální praktické a logopedické školy u nás v Žatci. Mám svůj individuální vzdělávací program. Ve třídě je nás osm. Naučil jsem se celkem dobře číst a píšu tiskacími písmenky. Do školy se skoro vždy těším, především na hudební výchovu, kdy mě paní učitelka občas nechá zahrát si na bicí, ale předmět, který nemám rád je matematika. Zatím umím počítat do pěti, ale ještě se mě občas popletou prsty. Po škole se těším do družiny, se kterou jdeme na oběd a poté na vycházku. Na obědě si můžu vybrat ze dvou jídel. A protože nemám rád sladká jídla a naopak bych mohl jíst každý den knedlíky, maminka mi vždy dopředu vybere to, co mi bude chutnat.

S rodiči často jezdíme na výlety, protože rád cestuji. Jezdíme do zoo, na dostihy koní, do lesa, koupat se. Prozatím ještě neumím sám plavat, ale rád jezdím na tobogánech a skáču šipky do vody. Rád jezdím na koloběžce, protože na kole mi to ještě moc nejde. Sleduji v televizi motorky a hokej, ale sám hraji raději fotbal a basketbal. Mám rád všechny písničky, hasiče, indiány, knížky a kamiony. Při našich výletech jsme se naučil poznávat značky kamionů, jako je MAN, RENAULT, DAF, VOLVO atd.

A co je mým velkým snem? Chtěl bych jednou vidět na vlastní oči velrybu, kosatku nebo plejtváka. Tatínek mi o nich často čte a já se snažím je poznávat v knížkách, třeba podle ploutví.

(vloženo v létě 2008)

Starší článek na slovenském serveru - rok 2004.

Na setkání Willíka v Monínci - květen 2010


Na setkání Willíka v Březejci - květen 2009
Jakub na rekondičním pobytu na Slovensku - červenec 2008


Jakub na setkání Willíka v Březejci - květen 2008


Jakub na setkání Willíka v Choceradech - prosinec 2007


Jakub na setkání Willíka v Malenovicích - prosinec 2006