ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Vanessa Elizabeth Jouklová (nar. 7. 7. 2009)


Vanesska se narodila ve 41. týdnu těhotenství. Vážila 3010 g a měřila 47 cm. Těhotenství bylo bez komplikaci a porod proběh relativně v pořádku. Po porodu se Vanynce nezlepšoval šelest na srdíčku, a tak druhý den byla převezená na kardiologii do FN v Hradci Králové na vyšetření. Vrátily jsme se s nemilou diagnózou mnohočetný defekt komorového septa, stenóza plicnice, stenoza aorty, anomalie aortální chlopně a otevřené foramen ovale. V listopadu téhož roku musela Vanynka na katetrizaci do Motola a tam nám bylo sděleno podezření na WS. Proběhlo genetické vyšetření s pozitivním výsledkem. V lednu 2010 podstoupila Vanynka velkou operaci, kde se podařilo částečně odstranit stenozu plicnice. Od malička byla Vanesska takové sluníčko. Stále se smála a milovala, když se ji zpívalo. Takže u jakéhokoliv doktora jsme byly známy zpíváním, protože to ji doopravdy uklidňovalo a i dodnes je tomu tak.

V současné době už Vanynka úplně preferuje samostatnou chůzi před lezením. Zvládá popsat citoslovci jak dělají různá domácí zvířátka, pojmenuje sourozence jmény, řekne si o dobrůtku mňam mňam a volá táta, máma, bába. Ráda tancuje, ráda poslouchá čtení z knížek a miluje pořád Sezame pojď si hrát.

Co se týká stravy, tak musíme stále mixovat. Ale postupně děláme větší kousky. Jsou dny, kdy vše sní bez problémy a někdy to prostě nejde. Ve svých 2 letech měřila 85 cm a vážila 12 kg.

Od února 2011 má Vanesska mladší sestřičku Laurinku.(vloženo v listopadu 2011)