ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Tomáš Kratochvíl (* 1990)

Ahoj milí kamarádi.

Jmenuji se Tomáš Kratochvil, je mi 18 roků, a jsem z Jižní Moravy z Brna z městské části Tuřany. Bydlím v domku s rodiči a mladší sestrou Lenkou. Mezi mé záliby patří zemědělské stroje, taneční zábavy, hasičská vozidla, zachranářská vozidla, autobusy, trolejbusy a tahače. Jižní Morava je proslavená pivem Starobrno, moravskými písněmi a vínem.

Od 1. třídy do 4. třídy jsem chodil k nám do základní školy. Měl jsem problémy s učením a tak sem přestoupil jinam. Od 5. třídy až do 9. třídy jsem jezdil do Brna na Štolcovu ulici. Tam jsem chodil rád i když jsem to tam neměl jednoduché. Pak jsem přestoupil do speciální školy pro zrakově postižené na ulici Kamenomlýnská 2. Studuji zde obor zdravotník - pečovatel. Všude jezdím sám a všechno si vyřizuji bez doprovodu rodičů.

Mám rád své kamarády a kamarádky a paní učitelky a učitele, kteří mi pomůžou, když mám nějaký problém. První rok jsem dělal v kuchyni, loupal zeleninu, ovoce a do přípravné kuchyně se učil vařit. Druhý rok jsem se učil prát, šít a mandlovat.

Nemám rád a čeho se nejvíc bojím: zubaře, samoty, rodinných hádek, bouřky a vojenských stíhaček. Co mám rád: když k nám přijdou kamarádi nebo my k nim. Jídlo miluji všechno co je zdravé a hlavně chutné, i koláče a rohlíčky. Mám rád své nejbližší, kamarády a přátele, dědečky a babičku. Máme doma kočičku Kelly.

Moje ICQ je 338-519-761, kdo chce ať mi prosím napíše. Mám rád zážitky, adrenalin a rychlou jízdu na kole. Nerad dělám věci, které mě nebaví. Jsem společenský, kamarádský, přátelský a usměvavý kluk, který miluje holky, bez kterých si život nedovedu představit. Jak mě jak doma říkají? Tome nebo Tomáši. Těším se na další milé a příjemné setkání s Vámi milí kamarádi.

Váš Tomáš z Jižní Moravy.
(vloženo na podzim 2008)


Aktuality: Tomáš letos končí školu - obor zdravotník-pečovatel. Naučil se spoustu věcí (mimo jiné třeba mandlovat), na praxi chodil do školky a moc se mu to líbilo. Ve studiu ale hodlá pokračovat, a sice od září v novém oboru tkadlec, tkalcovské práce.
(vloženo v červnu 2009)


Aktuality prosinec 2009: Tomáše najdete na Facebooku - jeho profil je tady.


Aktuality květen 2010: Tomáš je zaláskovaný do své spolužačky Denisky - v jeho profilu na Facebooku dokonce najdete, že je zasnoubený! Gratulujeme.:-) V létě se Tomáš chystá na "williamsácký" tábor do Itálie a pak na pobyt na Slovensku.

Na setkání Willíka v Monínci - květen 2010


Na setkání Willíka v Březejci - květen 2009


Tomáš na rekondičním pobytu na Slovensku - červenec 2008